سوالات متداول

سوالات متداول
شرکت ایده گستران چند سال سابقه ی فعالیت دارد؟

شرکت ایده گستران از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده است.

نرم افزار جامع صنعت نشر "ایده" برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

این مجموعه نرم افزار به صورت اختصاصی برای کسب و کارهای صنعت نشر، یعنی انتشاراتی ها، مراکز پخش کتاب و نوشت افزار و کالای فرهنگی و فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی ساخته شده است. از دیدگاه سازمانی این مجموعه نرم افزارها شامل راهکارهای مختلفی برای مجموعه های انتشاراتی، مراکز پخش، فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی (کتابفروشی ها) و کافه کتاب ها می باشد.

راهکار ایده برای کسب و کار انتشارات شامل چه زیرسیستم و نرم افزارهایی می شود؟
 • فروش تخصصی کتاب،
 • انبار،
 • پخش،
 • مالی و خزانه داری،
 • مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)،
 • مدیریت تولید کتاب،
تفاوت راهکارهای نرم افزاری با محصول نرم افزاری چیست؟

راه حل های نرم افزار مجموعه ای از محصولات نرم افزاری است که به صورت یکپارچه مجموعه نیازهای یک کسب و کار را برطرف می کند. به عنوان مثال راه حل نرم افزاری برای کسب و کار کتابفروشی شامل نرم افزارهای فروش تخصصی کتاب، انبار، مالی و خزانه داری، باشگاه مشتریان، فروشگاه آنلاین و نرم افزار موبایل دستیار فروشگاهی "تیک" می باشد. اما برای کسب و کارهای کوچکتر ممکن است تنها یک نرم افزار فروش برای همه نیازها پاسخ کافی داشته باشد.

آیا به کمک نرم افزار فروش و حسابداری "ایده" فقط می توان خرید و فروش کالای کتاب را مدیریت کرد؟ و خرید و فروش کالاهایی مانند نوشت افزار، بازی فکری و محصولات فرهنگی و تزیینی را پوشش نمی دهد؟

خیر، در نرم افزارهای ایده می توان هر کالا یا خدماتی را مدیریت کرد ولی امکانات منحصر به فرد و ویژه ای در نرم افزار وجود دارد که به صورت اختصاصی برای کسب و کار کتاب ایجاد شده اند که کلیه نیازهای مدیریت خرید و فروش و انبارداری کالای کتاب را پوشش می دهند.

یکپارچگی نرم افزارها به چه معنی است و آیا نرم افزارهای "ایده" یکپارچه هستند؟

یکپارچگی یک مجموعه نرم افزاری به این معناست که کلیه بخش های مختلف یک مجموعه نرم افزاری به صورت یکپارچه اطلاعات مشترکی را بین خود تبادل نمایند و عملکرد یکپارچه ای را ارائه دهند. به عنوان مثال با صدور فاکتورهای فروش یا قبض های خرید و هر گونه عملیات که نیازمند صدور سند حسابداری باشد باید در سیستم حسابداری اسناد به طور خودکار صادر گردد تا از دوباره کاری و انجام عملیات تکراری و طاقت فرسا توسط کاربران مالی پرهیز شود. یا در مثالی دیگر نرم افزار باشگاه مشتریان کاملا با نرم افزار فروش و صندوق یکپارچه باشد تا بتوان خدماتی حرفه ای، سریع و یکپارچه را به مشتریان فروشگاه ارائه داد. از طرفی یکی از مهمترین ویژگی های یکپارچگی، تبادل صحیح و بلادرنگ اطلاعات بین سرورهای فروشگاه های زنجیره ای یا بین انبار و فروشگاه آنلاین یک مجموعه است.

راهکار ایده برای کسب و کار مراکز پخش کتاب شامل چه زیرسیستم و نرم افزارهایی می شود؟
 • فروش تخصصی کتاب،
 • انبار،
 • پخش،
 • مالی و خزانه داری،
 • مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)،
 • و سامانه پخش آنلاین کتاب
راهکار "ایده" برای کسب و کار فروشگاه های زنجیره ای شامل چه قابلیت هایی می شود؟

اگر مالک کتابفروشی های زنجیره ای هستید یا مجموعه ای ترکیبی از انتشارات و پخش و کتابفروشی هستید سیستم مدیریت شعب "ایده" یک راهکار منحصر به فرد برای کسب و کار شماست. قابلیت سیاست گذاری برای قیمت گذاری محصولات به تفکیک هر شعبه، اعمال دسترسی کاربران به تفکیک شعب، قابلیت سیاست گذاریهای مربوط به تخفیف و حراج و ... به تفکیک هر شعبه، محسابه بهای تمام شده به تفکیک شعب، یکپارچگی اطلاعات کالاها و مشتریان و مشترکین باشگاه مشتریان بین همه شعب، امکان صدور حواله و رسید انتقال بین انبار بین شعب، امکان خرید و فروش سریع بین شعب، امکان دریافت همه گزارش فروش و خرید و مالی به تفکیک شعب یا به صورت تجمیعی

محصولات "ایده" دارای خدمات پشتیبانی رایگان است؟

خدمات پشتیبانی محصولات "ایده" از الزامات ارائه محصولات نرم افزاری است و کلیه مشتریان از تاریخ خرید محصول به مدت یک سال به صورت رایگان از خدمات پشتیبانی بهره مند هستند. پس از پایان دوره پشتیبانی رایگان یکساله، امکان تمدید پشتیبانی به صورت سالانه وجود دارد و هزینه تمدید پشتیبانی سالانه محصولات مطابق قوانین نظام صنفی رایانه ای 25 درصد مبلغ روز نرم افزارها برای هر سال می باشد. در بخش خدمات پشتیبانی به سوالات متدوال این بخش پاسخ داده ایم می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آنها مطالعه نمایید.{لینک}

آیا امکان استفاده از محصولات "ایده" بر روی سخت افزارهای مختلف وجود دارد؟

بله امکان نصب و استفاده همزمان بر روی سخت افزارهای مختلف که سیستم عامل ویندوز 10 و بالاتر از آن را پشتیبانی کند دارد.

نرم افزارهای "ایده" تک کاربره هستند یا بر روی شبکه اجرا می شوند؟

بسته به نیاز کسب و کار شما نرم افزار می تواند به صورت تک کاربره یا در شبکه و بدون محدودیت کاربر اجرا شود.

آیا امکان استفاده از محصولات "ایده" از راه دور وجود دارد؟

بله، نرم افزارهای ایده دارای قابلیت ارتباط از راه دور هستند و در صورت نیاز شما و تهیه کاربر تحت وب می توانید از طریق بستر اینترنت و از هر جای دنیا به سیستم خود دسترسی داشته باشید.

بعد از خرید نرم افزار اطلاعات کالا و مشتریان سابق را چطور می توانیم در نرم افزار وارد کنیم؟

در بخش ورود اطلاعات می توانید تمام اطلاعات اولیه خود را از نرم افزارهای قبلی خود از طریق فایل اکسل در نرم افزار وارد نمایید.

آیا نرم افزارهای "ایده" قابلیت اتصال به فروشگاه آنلاین سایر شرکت ها را دارد؟

بله، با استفاده از وب سرویس یا API نرم افزار ایده می توانید اطلاعات فروشگاه آنلاین خود را با انبار و اطلاعات نرم افزار "ایده" به روزرسانی نمایید.

نرم افزارهای "ایده" قابلیت اتصال به سرویس اسنپ مارکت و دیجیکالا را دارد؟

بله، با استفاده از وب سرویس یا API نرم افزار ایده می توانید اطلاعات پنل های اسنپ و دیجیکالای خود را با انبار و اطلاعات نرم افزار "ایده" به روزرسانی نمایید.

آیا می توان کلیه اطلاعات ایجاد شده در نرم افزار را از طریق فایل اکسل از نرم افزار دریافت کرد؟

بله، اطلاعاتی مربوط به کالاها، طرفین حساب و اطلاعات مالی و کلیه گزارش های نرم افزار قابلیت ارسال اطلاعات به اکسل را دارند.

آیا امکان اضافه کردن امکانات و قابلیت های جدید پس از خرید محصول وجود دارد؟

بله، این امکان وجود دارد که قابلیت های مورد نیاز کسب و کار شما را برایتان سفارشی سازی کنیم. این کار بعد از بررسی های اولیه و زمانبندی و اعلام هزینه سفارشی سازی انجام می شود.

امکان صدور فاکتور به صورت فیش پرینت یا پرینتر حرارتی وجود دارد؟

بله

امکان چاپ برچسب یا تولید بارکد استاندارد برای الصاق بر روی کالاها وجود دارد؟

بله

آیا نرم افزار فروش تخصصی کتاب "ایده" امکان فروش کالاهای اورجینال را به صورت ارزی دارد؟

قابلیت قیمت گذاری ارزی کالاها و تبدیل خودکار قیمت فروش کالاها با تغییر قیمت روزانه ارز برای خرید و فروش کتاب های اورجینال لاتین یا عربی که قیمت آنها به قیمت ارز وابسته است.

آیا نرم افزارهای زبان های غیر از فارسی را نیز پشتیبانی می کند؟

بله نرم افزار برای زبان های غیرفارسی نیز قابل استفاده است و مشتریان خارج از کشور ایران یا مشتریانی که کتابهای اورجینال غیرفارسی عرضه می کنند نیز از این نرم افزار استفاده می کنند. به جز زبان امکان ثبت و نمایش اطلاعات از راست به چپ یا از چپ به راست نیز در نرم افزار وجود دارد.

امکان شخصی سازی کدینگ حسابداری در نرم افزار حسابداری "ایده" وجود دارد؟

بله – به صورت پیش فرض کدینگ حسابداری متنساب با کسب و کار شما بر روی سیستم وجود دارد ولی کاربر بدون محدودیت میتواند آنرا تغییر داده و مطابق سلیقه خود تنظیم نماید.

نرم افزار حسابداری "ایده" چند سطحی است؟

نرم افزار حسابداری "ایده" دارای 5 سطح با 2 سطح شناور است.

تا چه میزان قابلیت تعریف سطح دسترسی در نرم افزار "ایده" وجود دارد؟

تمامی فرم ها قابلیت دسترسی به کاربران را با تعریف نقش های سازمان دارد و همچنین با توجه به قابلیت فرم امکان دسترسی دادن به ایجاد، ویرایش و حذف اطلاعات وجود دارد.ّ

آیا نرم افزار "ایده" نسخه موقت یا دموی قابل نصب برای کار و بررسی موقتی دارد؟

خیر، نرم افزارهای ایده دارای نسخه موقتی نیستند ولی امکان مشاهده دموی ویدیویی نرم افزار، همچنین برگزاری جلسه دموی آنلاین یا حضوری برای بررسی امکانات و ویژگی های نرم افزار وجود دارد.

آیا شرکت ایده گستران دارای گواهی نامه پرداخت ارزش افزوده می باشد؟

بله شرکت ایده گستران دارای گواهینامه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می باشد. رونوشت این گواهی را می توانید قبل از پرداخت وجه فاکتور از کارشناسان فروش شرکت بخواهید یا با شناسه ملی شرکت به شماره 10103742784 یا کد اقتصادی شرکت به شماره 411346711458 از سایت سازمان امور مالیاتی کشور استعلام نمایید.

آیا با خرید نرم افزارها یا فروشگاههای آنلاین سورس کد (Source Code) نرم افزار نیز به مشتری ارائه می شود؟

حق مالکیت سورس کد نرم افزارها طبق قوانین و عرف بین المللی در صنعت نرم افزار در اختیار شرکت نرم افزاری می باشد و قیمت نرم افزار اجرایی یا وب سایت از قیمت لایسنس نرم افزار آن جداست. در صورتی که نیاز به دریافت سورس کد وب سایت خود داشته باشید بنا به شرایطی پس از بررسی توسط شرکت و با پرداخت هزینه خرید لایسنس سورس کد وب سایت می توانید مالکیت آن را برای استفاده های غیرتجاری در اختیار داشته باشید.

راهکار ایده برای کسب و کار فروشگاه های زنجیره ای کتاب و محصولات فرهنگی شامل چه زیرسیستم و نرم افزارهایی می شود؟
 • فروش تخصصی کتاب،
 • انبار،
 • مدیریت شعب،
 • مالی و خزانه داری،
 • باشگاه مشتریان،
 • فروشگاه آنلاین کتاب،
 • نرم افزار موبایل دستیار کتابفروشی
 • و نرم افزار مدیریت کافه