چگونه اکانت اینستاگرام خود را به پروفایل تجاری (Business Profile) تبدیل کنیم؟

مدیر سایتدسته‌بندی نشده

 

یکی از امکاناتی که اخیرا توسط اینستاگرام ارائه شده است، قابلیت ایجاد حساب های کاربری تجاری است. برای استفاده از آن باید حتما حساب اینستاگرام شما با حساب فیسبوک تان در تعامل باشد.

تبدیل حساب کاربری شخصی اینستاگرام به یک پروفایل تجاری به راحتی قابل انجام است. به منظور انجام این عمل، مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد بخش پروفایل (profile)  در حساب اینستاگرام خود شوید. در قسمت Account گزینه Switch to Business Profile را انتخاب کنید.

 

1

 

با انتخاب آن وارد فرمی به شکل زیر می شوید که از طریق آن به فیسبوک متصل می شوید.

 

2

 

گزینه Log in with Facebook را انتخاب کنید و صفحه ی فیسبوک برند خود را با حساب کاربری اینستاگرامتان همگام سازی نمایید. شما باید حتما ادمین صفحه فیسبوک انتخابی خود باشید.

با انتخاب صفحه فیسبوک، اینستاگرام سوالاتی در مورد اطلاعات تماس از شما پرسیده می شود. به عنوان مثال شما باید در این بخش شماره تماس خود، آدرس ایمیل، آدرس پستی و برخی دیگر از مشخصات این چنینی را وارد کنید.

پروفایل تجاری شما آماده است.

 

3

 

همان طور که مشاهده می کنید پروفایل شما از نظر ظاهری تفاوت هایی کرده است. یکی از این تفاوت ها مربوط به اضافه شدن دکمه Contact  است. با انتخاب این گزینه کاربران می‌توانند به سه قابلیت دسترسی داشته باشند. این قابلیت‌های Get Directions، Call  و Email  نام دارند و عملکرد هر یک از آن‌ها به شرح زیر است:

  • گزینه : Get Directions با انتخاب گزینه Get Directions کاربر می‌تواند آدرس شما را بیابد.
  • گزینه: Call با انتخاب گزینه Call شماره تماس‌های پشتیبانی و خدمات‌دهی شرکت مورد نظر نمایان می‌شوند.
  • گزینه: Email  با انتخاب گزینه Email کاربر می‌تواند به آدرس ایمیل رسمی شرکت مورد نظر دسترسی یافته و بدین صورت با آن شرکت ارتباط مستقیم و رسمی‌تری را برقرار سازد.

گزینه جدید و جالب دیگری که در پروفایل تجاری اینستاگرام وجود دارد، Insights  است. که علامت آن شبیه به نمودار یا چارت می باشد. در این بخش از اینستاگرام خود می‌توانید آمار مربوط به پست هایتان را ببینید. این آمار به صورت اطلاعات جمعیتی ارائه می‌شود.

 

4
شما در بخش فالوورهای پروفایل تجاری اینستاگرام خود می‌توانید به آمار دقیق‌تری نظیر جنسیت فالوورهای خود، محل سکونت آن‌ها و … هم دست پیدا کنید. همچنین امکان مشاهده کل فالوورهای پروفایل تجاری، جنسیت و سن آن‌ها هم به صورت نمودارهای آماری در اینستاگرام ارائه شده است.

 

5

 

با ساخت پروفایل تجاری قابلیت های جدید و جالب متعددی به اکانت شما اضافه می شود.  پیشنهاد می کنیم که به منظور درک بهتر این قابلیت‌ها و آشنایی بیشتر با ویژگی‌های پروفایل تجاری در اینستاگرام، حتما در صورت امکان با تغییر اکانت خود، قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید آن را مشاهده نمایید.