چطور کتابفروشی ها را به خرید از سامانه آنلاین پخش کتاب خود ترغیب کنیم؟

مدیر سایتآموزش

اگر برای توزیع کتاب در مرکز پخش کتاب یا انتشارات خود از سامانه پخش کتاب ایده استفاده می کنید با مطالعه این مطلب می توانید راهکارهایی را برای استفاده بهتر از این محصول به دست آورید. در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که وقتی سامانه پخش آنلاین کتاب را تهیه کردیم چطور کتابفروشی ها را به خرید از این سامانه ترغیب کنیم؟

اگر نمی دانید این محصول چه ویژگی هایی دارد لطفا ابتدا این مطلب را مطالعه کنید:

سامانه پخش آنلاین کتاب «ایده»

  • ایجاد اراده قوی و باور به استفاده از این ابزار در بین پرسنل شما

تا شما و کارکنان مجموعه شما باور کافی نسبت به این ابزار فوق العاده نداشته باشند و ایمان نداشته باشند که «سامانه پخش کتاب» می‌تواند بسیاری از فرآیندها را تسهیل نموده، سرعت پخش را بالا ببرد و خدمات بهتری به مشتری ارایه دهد که منجر به رضایت بیشتر مشتری می شود، نمی‌توان مشتری را به خرید از این سامانه ترغیب کرد. پس ابتدا با خود و سازمان خود شروع کنید و انگیزه‌های لازم را به مجموعه خود تزریق کنید.

  • آموزش پرسنل سازمان شما

افرادی از سازمان شما که باید با این سامانه کار کنند و مشتریان را برای استفاده از امکانات سامانه آماده کرده و آموزش دهند نیاز به آموزش‌های بیشتری دارند تا به طور کامل به امکانات سامانه مسلط شده و قادر به پاسخگویی مشتریان سامانه هم باشند. شرکت ایده‌گستران آمادگی کامل برای آموزش پرسنل معرفی شده از جانب شما را دارد.

  • برنامه ریزی منظم برای رسیدن به هدف

یک برنامه منظم و مدون برای رسیدن به نتایج داشته باشید. به عنوان مثال مشخص کنید تا چه تاریخی قصد دارید چه تعداد از مشتریان را برای استفاده از سامانه آموزش داده و جذب کنید. افراد و منابع مالی و زمان لازم را برای این کار اختصاص دهید. زمانبندی ها را مشخص کنید و از پرسنل خود بخواهید که در زمان مشخص شده نتایج مورد انتظار را کسب کرده و به شما گزارش دهند.

  • اطلاع رسانی منظم و مداوم به مشتریان

مشتریان را به صورت منظم و دوره‌ای در جریان امکانات سامانه و مزایای استفاده از آن قرار دهید. یک برنامه مشخص برای این کار داشته باشید و جملات و مطالب خود را از قبل آماده کنید. می‌توانید از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه و یا ارسال ایمیل با مشتریان در تماس باشید و دایما یادآور شوید که با استفاده از سامانه چه مزایایی به دست می‌آورند.

  • برای آموزش مشتریانتان برنامه داشته باشید

مشتریان را آموزش دهید و جزوه‌های آموزشی برای آنها ارسال کنید. می‌توانید مطالب آموزشی و مزایای استفاده از سامانه را ضمیمه بسته‌ کتاب‌های ارسالی برای مشتریانتان (فروشگاهها، مراکز پخش دیگر و …) کنید. هر چقدر مشتریان شما اطلاعات بیشتر و تسلط بیشتر بر روی امکانات سامانه پخش شما داشته باشند بیشتر برای استفاده از آن ترغیب می‌شوند.

  • سنگ بزرگ بر ندارید! با محدوده‌ای از مشتریان شروع کنید

نمی‌توانید در مدت زمان کوتاهی همه مشتریان را وادار به ثبت سفارش از طریق «سامانه پخش کتاب» نمایید. این کار نیاز به زمان دارد. مهم این است که شما در زمان مناسب این کار را شروع کرده‌اید و به تدریج و طی یک زمانبندی مشخص می‌توانید به هدف برسید. برای شروع یک گروه از مشتریانی را که فکر می‌کنید قابلیت بیشتری برای استفاده از سامانه دارند مشخص کنید و روی آنها کار کنید، ضمن اینکه از دیگران غافل نشده‌اید و به اطلاع رسانی خود ادامه می دهید ولی برای این دسته‌ی مشخص شده از مشتریان اقداماتی بیشتری انجام دهید مثلا با تک تک آنها تماس بگیرید، برایشان شرایط ویژه بگذارید، با آنها جلسات حضوری و توجیهی ترتیب دهید و تشویق‌شان کنید تا از سامانه استفاده کنند. در صورتیکه تعدادی از مشتریان به استفاده از سامانه روی آورند دیگران هم به این کار تشویق می شوند و راه برای بقیه باز می‌شود.

  • کسانیکه بیشتر از سامانه استفاده می‌کنند را تشویق کنید و بقیه را در جریان بگذارید

می‌توانید هر ماه گزارشی تهیه کنید از کسانیکه بیشترین تعداد یا میزان سفارش یا بیشترین بازدید را از سامانه داشته‌اند و هر ماه برای آنها هدایا یا شرایط ویژه ای در نظر بگیرید و از طریق پیام کوتاه همه مشتریان را در جریان این اخبار قرار دهید.

  • ایجاد پیشنهادات و شرایط ویژه تنها برای کسانیکه سفارش خود را در سامانه ثبت کنند

برای کسانیکه از طریق سامانه سفارش می‌دهند شرایط ویژه‌ای قرار دهید که در روش‌های سفارش سنتی آن شرایط وجود نداشته باشد. مثلا اگر ممکن است کمی درصد تخفیف آنها را بیشتر کنید، یا سفارش‌های ثبت شده از طریق سامانه را در اولویت ارسال قرار دهید تا زودتر به دست مشتریان برسد و یا می‌توانید اولویت تهیه کتاب را برای آنها بالاتر در نظر بگیرید. لازم است که این شرایط به طور مرتب به اطلاع همه مشتریان برسد.

  • به تدریج برخی از محصولات را منحصر به خرید از سامانه پخش کنید

می توانید یک سری از محصولات را مشخص کنید و اعلام کنید که این اقلام فقط از طریق سامانه قابل سفارش است و تنها راه برای سفارش آن اقدام مشتری از طریق سامانه است. به این ترتیب مشتریان برای این منظور مجبور می‌شوند به سامانه وارد شوند و از امکاناتی که شما در سامانه پخش برای آنها تهیه کرده‌اید متحیر خواهند شد.

 

«موفقیت شما در فروش، موفقیت ماست»

شرکت ایده‌گستران