چطور مشتریان خود را به خرید از سایت فروش آنلاین کتاب ترغیب کنیم؟

مدیر سایتآموزش

اگر از وب سایت فروشگاه آنلاین کتاب “ایده” برای فروش و معرفی کالای خود استفاده می کنید این مطلب به شما کمک می کند تا نتیجه بهتری از این سایت فروشگاه آنلاین کتاب خود بگیرید.

اگر هنوز نمی دانید وب سایت فروشگاه آنلاین کتاب “ایده” چه ویژگی های منحصر به فردی دارد درست است که فرصت را از دست داده اید اما ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است، پس قبل از هر چیز مطلب زیر مطالعه کنید:

وب‌سایت فروش آنلاین تخصصی کتاب «ایده»

 

 • بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) را جدی بگیرید. مردم برای خرید جستجو می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر مردم برای خرید کالای مورد نظر خود در اینترنت جستجو می‌کنند. ممکن است مشتری نداند شما عرضه کننده کالای مورد علاقه او هستید یا نشانی سایت فروش اینترنتی شما را نداند. لذا در این مواقع اولین عملی که مشتری انجام می‌دهد جستجو از طریق سایت‌های موتور جستجو مانند Google است. پس بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو را جدی بگیرید تا مشتریان بیشتری به سایت شما جذب شوند.

به مجموعه عملیاتی که جهت بهینه‌سازی سایت شما برای موتورهای جستجو انجام می‌شود و باعث می‌شود بعد از جستجوی کلمات مرتبط با محصول شما، موتورهای جستجو سایت شما را در بالای نتایج جستجو به کاربر نشان دهد SEO می‌گویند.

 • در صفحه آخر کتاب های جدید خود یک صفحه به تبلیغ سایت خود و مزیت‌های خرید از آن اختصاص دهید.

یک متن تاثیرگذار برای صفحه آخر کتاب‌های خود آماده کنید که نشان دهد عضویت در سایت شما یا خرید از شما چه مزیت‌هایی برای مشتریانتان دارد و آنها را ترغیب کنید با خرید از سایت شما مزیت‌های بیشتری را نسبت به خرید از فروشگاههای سطح شهر به دست آورند. اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید این صفحه را در پایان کتابتان چاپ کنید به طور جداگانه یک برگه تمام رنگی جذاب با محتوای بالا طراحی کنید و بین صفحات هر کتاب خود قرار دهید.

 • لا کتابی طراحی کنید و در فروشگاهها به مشتریان هدیه کنید.

لاکتابی یا برگه مقوایی باریکی که برای نشان گذاری در صفحات کتاب استفاده می‌شود بهترین مکان برای تبلیغ سایت شماست. تا می توانید لاکتابی جذاب و تبلیغاتی برای سایت‌تان طراحی کنید و در فروشگاهها، نمایشگاهها و بسته‌هایی که برای مشتریان یا فروشگاههای کتابی که از شما خرید می‌کنند ارسال کنید. مطمئن شوید که در فروشگاهها با هر خرید مشتری، چند لاکتابی در کیسه خرید وی قرار می‌گیرد.

 • نشانی و مزایای خرید از سایت خود را در بر روی کیسه‌های خرید و کارتن‌های بسته بندی‌ چاپ کنید.

کیسه‌های خرید معمولا اگر جذاب، با کیفیت و خلاقانه طراحی شده باشند تا مدت‌ها توسط مشتری استفاده، جا به جا و دست به دست می‌شوند پس این رسانه تاثیرگذار را از دست ندهید.

 • در سایت‌های دیگر تبلیغ کنید.

سایت‌هایی که علاقمندان به موضوعات چاپ شده شما ممکن است از آنها بازدیدکنند بهترین مکان برای تبلیغ سایت شما و جذب مخاطب بیشتر است. به عنوان مثال اگر کتاب فرهنگی یا هنری چاپ می‌کنید سایت فرهنگستان‌های هنری پر بازدید مکان خوبی برای تبلیغ اینترنتی سایت و خدمات شماست.

 • در دانشگاهها و مراکز مرتبط تبلیغات محیطی داشته باشید.

اگر ناشر یا فروشنده کتاب‌های فرهنگی هستید در مراکز فرهنگی و اگر ناشر یا فروشنده کتاب‌های دانشگاهی یا علمی هستید در مراکز دانشگاهی و مراکز مرتبط تبلیغات محیطی داشته باشید.

 • برای اولین خرید مشتری یک هدیه ارسال کنید.

وقتی یک مشتری برای اولین بار از سایت شما خرید می‌کند یک هدیه همراه خرید وی برایش ارسال کنید و از اینکه سایت شما را برای خرید انتخاب کرده است از او تشکر کنید، مطمئن باشید به خاطر لذتی که از خرید از سایت شما برده است دوباره برمی‌گردد.

 • در فروشگاه خود یک آگهی بزنید و تبلیغ کنید تا به جای خرید از فروشگاه از سایت شما خرید کنند.

به مشتریانتان نشان دهید که اگر برای خرید کتاب و مراجعه به فروشگاه شما هزینه و زمان زیادی را در ترافیک صرف می‌کنند به راحتی می‌توانند همین خرید را از منزل یا محل کار خود نیز انجام دهند. سعی کنید از تصاویر و اینفوگرافیک در این آگهی‌ها استفاده کنید تا مخاطب را جذب کند و در ذهن او ماندگار شود.

 • یک ضمانت نامه کیفیت و مرجوع نمودن کالا در سایت خود قرار دهید.

در یک ضمانت نامه منتشر شده در سایت به همه خریداران اینترنتی خود اطمینان دهید که در صورت دریافت کالای مشکل دار یا بی‌کیفیت حاضرید کالای آنها را تعویض کنید و یک شماره تلفن و نام فرد مسوول را قرار دهید تا در صورت بروز هرگونه مشکل در دریافت کالا بتوانند از طریق آن خرید خود را پیگیری کنند چون برخی از خریداران نگران این هستند که شاید کتابی که از طریق پست برایشان ارسال می‌شود دچار مشکل شود یا کیفیت لازم را نداشته باشد و آنها دستشان برای تعویض یا عودت کالا بسته باشد.

 • با ارسال ایمیل و پیام کوتاه و خبرنامه دوره‌ای مشتریان را در جریان اخبار خود قرار دهید و آنها را هوادار کنید.

وقتی مشتریان به صورت دایم با شما در تماس باشند و از شما اطلاعیه و اخبار دریافت کنند کم کم به مشتریان دایمی شما تبدیل می‌شوند و نام شما در ذهن و یاد آنها حک خواهد شد.

 • نمایشگاههای کتاب را از دست ندهید.

نمایشگاههای کتاب مهمترین رویدادهایی هستند که شما تعداد زیادی از مشتریانتان را به صورت رودررو ملاقات می‌کنید پس این فرصت را از دست ندهید یک فرم عضویت برای آنها تکمیل کنید و آنها را در سایت عضو کنید، تبلیغات و برنامه ویژه‌ای برای معرفی فروشگاه اینترنتی خود پیش بینی کنید و تا می‌توانید اطلاعات تماس و مشخصات مشتریان  خود را در ازای ارایه مزیت‌های بیشتر دریافت کنید.

 • همیشه یک سری محصول با قیمت ویژه و برای مدت محدود برای پیشنهاد در صفحه اصلی خود داشته باشید.

با این کار مشتری هر چند وقت یکبار برای اینکه ببیند آیا می‌تواند کالای مورد علاقه خود را به قیمت ویژه تهیه کند یا نه به سایت شما سر می‌زند و در این سر زدن‌ها ممکن است خریدهای دیگر هم داشته باشد. می‌توانید هر هفته یا هر ماه پیشنهادهای ویژه‌ای برای فروش داشته باشید مثلا با خرید یک سری کتاب خاص یک کتاب رایگان دیگر هم به آنها هدیه دهید یا برای یک سری کتاب خاص به صورت محدود تخفیف فروش قایل شوید. بهتر است این اطلاعات را به صورت هفته‌ای برای مشتری در قالب یک خبرنامه ایمیل کنید.

 • در نشریات مرتبط تبلیغات هدفمند کنید.

واضح است که تبلیغات صحیح و موثر همیشه پاسخ می‌دهد پس نشریات مرتبط با موضوع خود را که احتمالا بیشتر علاقمندان به کتاب‌های شما آنها را مطالعه می‌کنند پیدا کنید و در آنها فروشگاه اینترنتی خود را آگهی دهید.

 

«موفقیت شما در فروش آرزوی ماست»

شرکت ایده‌گستران