هشت دلیل منطقی برای داشتن فروشگاه اینترنتی

مدیر سایتمطالب مهم

راحتی مشتری: جز از طریق یک فروشگاه اینترنتی یک مشتری چگونه می تواند در نیمه­ ی شب در حالی که زیرشلواری به پا کرده با نهایت لذت و آرامش خرید کند؟

خرید ارزانتر توسط مشتری: فروشگاه آنلاین شما هزینه­ ی مالیات ندارد. هزینه­ ی عوارض هم ندارد. بابت آن هزینه ­ی آب، برق، گاز و… هم نیاز نیست پرداخت کنید. (وب سایت ایده گستران نیاز به هزینه ­ی مدیر سایت هم ندارد!!!) بنابراین مبلغ ذخیره شده از این طریق را جهت اختصاص تخفیف روی کالاها و خرید بیشتر مشتری انتخاب کنید تا مشتری شما بیشتر خرید کند.

تنوع محصول: برای آنکه بخواهید هزاران عنوان کالا را در معرض دید مشتریان قرار دهید چقدر فضا نیاز دارید؟ چقدر امنیت برای جلوگیری از دزدیده شدن کالای در معرض دید مشتری قرار گرفته نیاز است؟ بدون نیاز به همه­ ی این موارد به راحتی می ­توانید میلیون­ ها عنوان کالا را در معرض دید مشتریان قرار دهید بدون آنکه بیم سرقت آن وجود داشته باشید یا نگران فضای قراردهی آنها باشید.

ترجیح مشتری به خرید به ­دلیل هزینه ­های کمتر: گاهی اوقات که مشتری خرید به روش سنتی (حضوری) را برای خود انتخاب می­کند هزینه­ های متفرقه­ ی زیادی مانند کرایه ماشین، هزینه ­ی بنزین، هزینه­ ی خرید غذا، آب و… را باید صرف کند. بنابراین در صورتی که شخص بتواند غیرحضوری و آنلاین خرید خود را انجام دهد می­تواند هزینه­ های ذخیره شده از این بابت را صرف خرید کالای بیشتر کند. یا حتی به دلیل اینکه دیگر نیازی به صرف این هزینه ­ها نیست ترجیح به خرید اینترنتی دارد.

مقایسه­ ی قیمت: در برخی فروش­ ها من جمله فروش کالای کتاب که دارای قیمت پشت جلد و یا قیمت واحد استاندارد می­ باشد، می­توان از فرصت­ ها استفاده کرد. با توجه به موارد گفته شده در دلیل دوم همین مقاله، وقتی شما کالایتان را ارزان­تر از قیمت مشخص شده­ ی استاندارد آن می­گذارید علاوه بر آنکه نهایت خدمت تان به مشتری را نشان داده ­اید وی را مجاب ساخته­ اید که محصولات شما با قیمت بسیار ارزانتر از اکثر فروشگاه­ ها به فروش می­رود. زیرا آنها از قیمت پشت جلد کمتر پول پرداخت می کنند.

جلوگیری از ازدحام جمعیت: اگر شما مشتریانتان را دوست دارید پس باید به فکر سلامت آنها و به دردسر نیانداختن آنها نیز باشید. شما باید به مشتری خود احترام بگذارید. وقتی وی به کالایی از شما نیاز دارد چرا مجبورش کنید در میان ازدحام جمعیت حرکت کند تا شما را دیدار کند؟

ترجیح مشتری به خرید به­ دلیل جلوگیری از خرید اضافی: گاهی اوقات وقتی به خرید می­ رویم، در انتهای خرید متوجه می­شویم که کلی خرید انجام داده­ایم که مورد نیاز ما نبوده است. بنابراین مشتریان جهت جلوگیری از این اتفاق ترجیچ می دهند خرید خود را بصورت اینترنتی انجام دهند.

ترجیح مشتری به خرید خصوصی!: گاهی اوقات مشتری نیاز دارد خریدی داشته باشد و کتابی از شما بخرد ولی به خاطر نوع آن کتاب یا کالا جهت خرید آن کتاب راحت نباشد. به عنوان مثال ممکن است خانمی قصد خرید کتابی در مورد جلوگیری از بارداری داشته باشد ولی به دلایل مختلف درخریدحضوری راحت نتواند کتاب خود را عنوان و یا انتخاب نماید/.

ترجمه و ویراش: واحد آموزش شرکت ایده گستران

مشاهده ی منبع مقاله به زبان اصلی