بهترین ایده های بازاریابی برای کتابفروشی ها

مدیر سایتمطالب مهم

ما موفقیت را برای شما میخواهیم، این‌ها بهترین ایده‌های بازاریابی برای کمک به شما به عنوان یک کتابفروشی مستقل هستند. به این بحث ملحق شوید.
بازدید از کتابفروشی خود را به یک تجریه دلپذیر تبدیل کنید و به مردم دلایلی بیش از مشاهده کتاب‌ها بدهید تا آنها را کمی بیشتر در فروشگاه نگه دارید:
* قهوه یا چای جذاب و منحصر به فردی را تعارف کنید.
* رویدادها و سمینارهای داغ و جذابی ترتیب دهید.
* اجازه دهید گروه‌های کتابخوانی از کتابفروشی شما برای ملاقات و جلسات خود استفاده کنند.
* به عنوان راهی برای سرگرم کردن و جذب کردن خریداران کتاب، فضایی به نوازندگان محلی، هنرمندان و کمدین‌ها در کتابفروشی خود بدهید.
* افرادی را بیاورید که بتوانندکارهای هنری از قبیل بافندگی و صنایع دستی را آموزش دهند.
آنچه کتابفروشی‌های بزرگ یا فروشگاه‌های آنلاین کتاب نمیتوانند انجام دهند:
۱. معرفی نویسندگان محلی.
آنها را به ستارگان محلی تبدیل کنید. آنها میتوانند گروهی از اقوام و دوستان و طرفداران خود را همراه کنند.
۲. چیزی بیش از کتاب بفروشید.
دمنوش های گیاهی، بازی و صنایع دستی را پیشنهاد دهید. با تامین کنندگان محلی که می‌توانند کارهای هنری جذاب، صنایع دستی یا خوراکی تولیدکنند، همکاری کنید. هدفتان را بگذارید که مردم با یک چیز دیگر علاوه بر کتاب فروشگاه شما را ترک کنند. مشتریان دوره ای کتاب شما به چه چیز دیگری غیر از کتاب علاقمندند؟ با کمی تحقیقات بازاریابی علایق آنها را بپرسید و سپس آن را در فروشگاه خود در کنار کتاب‌هایتان عرضه کنید.
۳. تبلیغات کسب و کارها و بازارهای مشابه را قرار دهید.
به عنوان مثال تاریخ برگزاری تئاترها و فیلم‌های سینمایی روی پرده یا کلاسهای هنری و خطاطی را تبلیغ کنید و کسب درآمد کنید.
۴. خدمات تحویل در محل راه اندازی کنید.
برای افرادی که در فاصله‌های نزدیک به فروشگاه شما واقع شده‌اند کتاب را در محل به فرد تحویل دهید. میتوانید بعد از دریافت سفارش تلفنی از مشتری کتاب را در منزل یا محل کار مشتری تحویل دهید. کتابفروشی «Square Books» در آکسفورد و میسیسیپی همین کار را میکند.
۵. به نویسندگان مشتاق کمک کنید. قهرمان «ناشر-مولف»ها شوید.
سمینارها و کلاس‌های نویسندگی را در کتابفروشی خود میزبانی کنید. به مردم یاد دهید که چگونه یک «ناشر-مولف» شوند و کتاب چاپ کنند. درباره دستگاه‌های چاپ اکسپرس و شرکت‌هایی که کار چاپ و نشر کتاب را انجام می‌دهند آموزش دهید همچنین به مردم یاد دهید چگونه کتاب الکترونیک بسازند و بفروشند.
۶. برای دادن پوشیدنی های آرم دار به مشتریانتان هزینه کنید.
راه دوری نمیرود. اجازه دهید آنها را به دست آورند. به احتمال زیاد آنها را واقعا میپوشند یا از ساک دستی، تیشرت، چتر یا کلاه با نام و لوگو شما استفاده می کنند.
۷. کشف کنید چطور میتوانید با این مساله کنار بیایید و از کتابخوان‌های الکترونیک پول درآورید.
دستگاه‌های کتاب‌خوان‌ الکترونیک میل مفرطی دارند به افرادی که زیاد مطالعه می‌کنند. چطور میتوانید به عنوان یک کتابفروش مستقل، از آن سود کنید؟
۸. یک خبرنامه ایمیلی شگفت انگیز بسازید. برای کسانی که علایق مطالعه مختلفی دارند نسخه‌های مختلفی بسازید. بهترین و مرتبط‌ترین مطالبی که باید خوانده شود را برجسته کنید. ذهن آنها را با نظرات و توصیه ها درگیر کنید. نظرات و نام آنها را منتشر کنید. مانند یک نشریه کوچک محلی عمل کنید: تا جایی که ممکن است نامها و عکسهای زیادی از مردم محلی (از مشتریان و بازدیدکنندگان فروشگاه) را در هر نسخه از خبرنامه ایمیلیاتان بگنجانید.
۹. هواداران فیس بوکی ایجاد کنید و محتوای خبرنامه های ایمیلی خود را در فیس بوک منتشر کنید. از فیس بوک برای راه اندازی گفتگوهای جاری استفاده کنید و بخواهید که پیشنهادات کتاب و تصاویرشان را به اشتراک بگذارند.
۱۰. نسخه‌های امضا شده کتاب را برای کسانیکه به رویدادهای امضای کتاب نمیرسند ارائه کنید.
۱۱. رادیوی اینترنتی را به عنوان راهی برای انتشار گفتگوی نویسندگان امتحان کنید. فروشگاه «BookCourt» در منطقه بروکلین از شهر نیویورک مطالعه داخل فروشگاه را به صورت زنده بر روی وبسایت bookcourt.tv پخش میکند. از آنها بیاموزید!

منبع: The Best Marketing Ideas for Bookstores
ترجمه: واحد آموزش شرکت ایده‌گستران